Shop

Попуст

Вреќа за спиење на отворено

1,350 ден 999 ден

Опис на производот

Практична вреќа за спиење која може да се користи при секакви прилики. Одлична за кампување, планинарење, лов и риболов, излети, забави на отворено и др.
Изработена од квалитетни материјали, обезбедува висок степен на топлотна изолација.

Лесна за носење, се пакува во торба вклучена во сетот.

СПЕЦИФИКАЦИЈА:

Димензии: 180 X 75 cm ( + 30 cm додаток за глава)
Тежина: 950 g
Боја: Сина, зелена и црвена
(напишете во полето за коментар доколку имате желба за одредена боја)

Погледнете и друга опрема за овој тип на авантури:
Радио станици 5км, дигитални радио станици 10+км, шатори, powerbank, соларен полнач/powerbank