Shop

Попуст

UV/LED лапма за нокти 120W

1,600 ден 999 ден

Опис на производот
Без оглед на тоа дали сте почетник или искусни во изработка на нокти, овој прибор Ви е неопходен за совршен изглед на ноктите. UV лампата за гел нокти е идеална за употреба во домашни услови, но и за во професионални козметички салони.

Содржи 42 LED ULTRA и 4-6UV светла од 120 W што ја прави неверојатно моќна и брза при сушењето на гелот за нокти.
Може да се користи за гел за надградба, но и за сушење на гел лакови. Внатрешноста е обложена со рефлективен слој што овозможува совршено сушење на гелот од сите страни.

Карактеристики:

– 42 LED ULTRA светла и 4-6 UV

–  Може да се користи за раце и нозе

–  Погодна за гел за надградба, гел лакови

–  108 – 150 W (просечна јачина 120W)

 

Спецификација:

–        Големина: 25×12.5 cm

–        Тежина: 640 g

–        Материјал: пластика

–        Моќност: од 108 до 150W

–        Светилка: УВ (6бр.) и LED 42

–        Режим: 1 минутa

–          Боја: бела

Најновиот модел (2023 год.) од оваа серија на SUN има можност до 150w (x 5) јачина и има мала промена во дизајнот, односно отстранета е рачката за пренос.

Погледнете ја и акцијата за 36W SUN лампа со подарок СЕТ за нокти за 899 ден.