Shop

Попуст

SUP конзола (GameBoy) за двајца со 400 игри и џоистик

2,500 ден 899 ден

Опис на производот

Неверојатно забавна конзола која што ќе Ви овозможи да се потсетите на сите ретро игри од Нинтендо, флипери или GameBoy. Компактна и практична да ја земете со Вас кога ќе посакате.
Соваа верзија на СУП конзолата можат да играат двајца играчи истовремено. Самата конзола содржи TV Out и плус џоистик, така што брзо и лесно се приклучува на телевизор и има улога на нинтендо.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • Одлично за подарок, колекционери, ретро гејмери, забава за сите возрасти …
 • Литиумска батерија 600mAh (rechargeable), 3-4 часа активно играње
 • 400 вградени игри
 • Џоистик за втор играч
 • AV кабел – можност за приклучок во TV
 • 3.0 инчи TFT екран во боја (HD дисплеј)
 • Тежина: 191 грам
 • Димензии: 14 x 10 x 6 инчи

СЕТОТ СОДРЖИ:

 • 1 конзола
 • 1 батерија
 • 1 џоистик
 • USB кабел
 • AV кабел
 • Упатство

Доколку сте љубител на ретро игрите, погледнете ја поевтината верзија на СУП конзолата со 400 игри, „гемчето“ со неколку игри или Ретро Нинтендото со 620 игри.
Можеби сте „флиперска генерација“ ? Имајте свој оргинален флипер дома со сите флиперски игри од времето!