Shop

Попуст

Спортски смарт саат X7

1,800 ден 999 ден

Опис на производот

Новитет во светот на смарт часовниците. Максимално корисен, издржлив, ПАМЕТЕН и исклучително забавен со сервисите кои ги нуди!

КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • Димензии: 272 х 39 х 13mm
 • Метод на ракување: екран на допир и копче
 • Display: 1.54” IPS full screen
 • Резолуција: 240 х 240 екран во боја
 • Капацитет на батерија: 150mAh
 • Време на полнење: околу 2h
 • Време на работа: околу 12h
 • Време во standby: околу 48h
 • Материјал: силиконско ремче

 

МОЖНОСТИ И СЕРВИСИ:

 • 1. Мерење спортски рекорди: броење чекори, време на вежбање, режим на вежбање (стомачни, трчање, скокање, возење велосипед, бадминтон, тенис, пинг-понг, кошарка), километража, потрошувачка на калории
  2. Мерење на срцевиот ритам во реално време (статично, динамично), крвен притисок, кислород во крвта, режим на спиење
  3. Паметен потсетник: за предолго седење, повици, пораки (SMS / QQ / WeChat / Skype / Facebook / Twiter / Line / WhatsApp)
  4. Други функции: Бирање повик, контакти, режим “не вознемирувај”, “пронајди ја бразлетната”, далечинско управување на камера, контрола на музика, стоперка, будилник, ресетирање на уредот, итн.
 • Јазици: Англиски, кинески, француски, руски, германски, португалски, шпански, турски, полски, тајландски
 • Поддржува: Android 5.0 и нагоре; iOS9.0 и нагоре; Bluetooth 4.0.
 • Внимание:
  1. При капење и пливање не треба да се носи (не е водоотпорен)
  2. Поврзете ја бразлетната и синхронизирајте ги податоците
  3. Употребувајте го кабелот кој е вклучен во комплетот за да го полните уредот
  4. Да не се изложува на влага и екстремни температури