Shop

Попуст

Ретро Нинтендо со 3000 игри

3,000 ден 1,299 ден

Опис на производот

Одличен уред за забава кај сите генерации! Повозрасните ќе се вратат во младоста, а помладите ќе осетат дел од младоста на нивните родители! Уживајте, забавувајте се со 3000 различни вградени игри. Инсталација и поврзување со телевизор за само неколку минути! На овој производ

КАРАКТЕРИСТИКИ:

Конзола: 8-битна
Игри: 3000 различни
ТВ сигнал: NTSC/PAL
ТВ статус: A.V.
Струја: AC 110-220V
Аутпут: DC 6V-150mA
Материјал: ABS

ДИМЕНЗИИ:
Product weight: 0.4700 kg
Product size: 13.00 x 10.00 x 4.50 cm / 5.12 x 3.94 x 1.77 inches

СЕТОТ ВКЛУЧУВА:
1 x Нинтендо
2 x Џоистици / контролери
1 x Аудио / Видео кабел за ТВ
1 x Адаптер
1 x Упатство

Дали сте „флиперска генерација“? Сакате да се потсетите на чувството и игрите од времето поминато на флипери ?
Погледнете ја нашата понуда за нови флипери со над 2000 ретро игри!

Или можеби сакате мала компактна конзола позната како „Гембој“ со 400 игри? Погледнете го и ретро нинтендото со 620 игри