Направете вкусен помфрит за само неколку секунди. Припремете го компирот во совршени помфрит долгнавести парчиња.

Производот е направен од високо квалитетен 18/8 не’рѓосувачки челик. Сечилото за помфрит дава одлични форми на чипс компир во две димензии и голеини. Истиот се расклопува многу лесно и е едноставен за чистење и може да се пере во машина за миење садови.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

  • Изработено од 18/8 нерѓосувачки челик со цврсти пластични додатоци.
  • Само ставете го компирот и притиснете ја рачката
  • Заменливите калапи создаваат две различни големини на чипсови – 12 × 12mm или 9 × 9mm.
  • Гумените ногарки ја спречуваат машината да не се лизне.
  • Безбедно миење.

СЕТОТ ВКЛУЧУВА:

  • Чипс Сечило за Компир
  • Решетка за сечење од 9 × 9мм.
  • Решетка за сечење од 12 12мм.
  • Димензии: 26 × 9,5 × 12,5 см